DOTACJE DO WYMIANY PIECÓW W GMINIE MYŚLENICE

gregmont

DOTACJE DO WYMIANY PIECÓW W GMINIE MYŚLENICE

"MYŚLENICKI PROGRAM WYMIANY PIECÓW "

Rusza MYŚLENICKI PROGRAM WYMIANY PIECÓW

W dniach 10-14 maja realizowany będzie nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany pieca dla mieszkańców gminy Myślenice. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, ilość budynków objętych dofinansowaniem jest ograniczona. Wniosek należy złożyć w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice w godz. 8:00 – 14:00. UWAGA – WNIOSKI WRZUCANE DO URNY ZNAJDUJĄCEJ SIĘ PRZED URZĘDEM NIE BĘDĄ ROZPATRYWANE!!!

DLA KOGO?

O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele domów jednorodzinnych oraz budynków wielorodzinnych / lokali mieszkalnych (kamienice, bloki) umiejscowionych na terenie gminy Myślenice.

CO OBEJMUJE DOFINANSOWANIE?

Wymiana starych, nieekologicznych kotłów, pieców kaflowych na ogrzewanie proekologiczne wykorzystujące paliwo gazowe, spalające biomasę (pellet, zgazowujące drewno) lub pompę ciepła.

JAKA JEST WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA?

Wysokość dofinansowania wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych określonych na podstawie przedłożonych Faktur bądź rachunków, ale nie więcej niż:

6 000 zł brutto – nowe ekologiczne źródło ciepła;

8 000 zł brutto – nowe ekologiczne źródło ciepła i instalacja c.o. i c.w.u. w przypadku budynków, które nie posiadają instalacji centralnego ogrzewania;

Inwestycję należy rozliczyć do 20 grudnia 2021 r. Dla inwestycji wykonanych przed dniem podpisania z Gminą umowy dotacja nie może zostać udzielona.

Wnioski można pobrać ze strony gminy link: 

https://myslenice.pl/dla-mieszkanca/wazne-informacje/myslenicki-program-wymiany-piecow

Odpowiemy na wszystkie twoje pytania