GREGMONT

POMPY CIEPŁA, REKUPERACJA, FOTOWOLTAIKA, INSTALACJE

gregmont

POMPY CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

Fachowo doradzimy, zaprojektujemy i wykonamy instalację pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej dla Twojego domu

Pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej pozyskuje energię z powietrza i przygotowuje ciepłą wodę użytkową. Może ona zostać już fabrycznie wyposażona w zbiornik wody lub urządzenie to można zakupić bez zbiornika. Podgrzewacz wody może być wyposażony w grzałkę elektryczną oraz jedną lub dwie wężownice, które można wykorzystać do współpracy z kotłami gazowymi, stałopalnymi, kolektorami słonecznymi. 

Skąd pompa ciepła powietrzna pozyskuje energię?

Pompa ciepła powietrzna do ciepłej wody użytkowej pozyskuje energię ze słońca. Jednak nie bezpośrednio, a pośrednio. Jest to energia zakumulowana w powietrzu zewnętrznym lub wewnętrznym.

 

– powietrze zewnętrzne – pompa ciepła zasilana bezpośrednio przez powietrze zewnętrze będzie pracowała sezonowo. Urządzenia dostępne na rynku posiadają dużą rozbieżność w zakresach pracy. Niektóre z nich mogą pracować nawet do -10 °C, niektóre np. do 0 °C. Im wyższa temperatura, z której korzysta urządzenie, tym większa jego sprawność. Pompa korzystająca wyłącznie z powietrza zewnętrznego to dobre rozwiązanie np. dla instalacji współpracującej z kotłem na paliwo stałe. Nie ma wtedy konieczności palenia w piecu w okresie letnim. Pompa zapewni ogrzewanie wody poza sezonem grzewczym.

– powietrze wewnętrzne — pompa ciepła może pracować wyłącznie w obrębie pomieszczenia, w którym jest zainstalowana lub może zostać wyposażona w system kanałów wentylacyjnych. Praca w obrębie jednego pomieszczenia powoduje, że urządzenie oprócz produkcji wody, również je wentyluje i osusza. Pompę można postawić np. w wilgotnej piwnicy. Przy wykorzystaniu kanałów wentylacyjnych możemy zasilić urządzenie z ciepłych i wilgotnych pomieszczeń takich, jak  łazienki, pralnia i tym samym odprowadzić z nich wilgoć. Kanał wentylacyjny z powietrzem schłodzonym i odwilżonym można wyprowadzić na zewnątrz bądź poprowadzić do takich pomieszczeń jak spiżarnia czy schowek dostarczając tam chłód.

Zalety pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej:

– praca urządzenia przez cały rok z wysoką sprawnością (powietrze wewnętrzne);

– niskie koszty ogrzewania ciepłej wody użytkowej;

– koszty inwestycyjne niższe niż dla kolektorów słonecznych;

– brak ryzyka przegrzewania zbiornika;

– możliwość osuszania, wentylowania i chłodzenia pomieszczeń;

– bezobsługowa praca urządzenia;

– ekologia – wykorzystanie źródeł odnawialnych;

– możliwa współpraca z kotłami stałopalnymi, gazowymi, olejowymi.

Wady pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej:

– konieczne jest wygospodarowanie miejsca na urządzenie;

– przy pracy w obrębie jednego pomieszczenia, musi ono posiadać odpowiednią kubaturę.

Odpowiemy na wszystkie twoje pytania

TEL. 514-514-561​

TEL. 734-500-034