GREGMONT

POMPY CIEPŁA, REKUPERACJA, FOTOWOLTAIKA, INSTALACJE

gregmont

KOTŁOWNIE GAZOWE

Fachowo doradzimy, zaprojektujemy i wykonamy instalację ogrzewania dla Twojego domu

Kocioł gazowy kondensacyjny stanowi dobre i oszczędne rozwiązanie dla klientów, którzy poszukują niedrogiego, ale komfortowego źródła ciepła dla swojego domu. Odpowiedni dobór całego systemu grzewczego, na który składa się źródło ciepła, ogrzewanie podłogowe/grzejnikowe oraz automatyka zapewni w pełni ekonomiczną pracę instalacji

Kocioł kondensacyjny wykorzystuje dwa źródła ciepła:

– ciepło ze spalania gazu ziemnego (tak samo, jak w tradycyjnych kotłach)

– ciepło ze spalin (wyłącznie kocioł kondensacyjny) – jest ono pozyskiwane dzięki zjawisku kondensacji. Skroplenie pary wodnej ze spalin powoduje uwolnienie się energii w postaci ciepła, które następnie wykorzystywane jest do ogrzewania budynku lub ciepłej wody użytkowej.


JAK DZIAŁA KOCIOŁ KONDENSACYJNY?

Kocioł gazowy kondensacyjny stanowi źródło ciepła oraz ciepłej wody użytkowej. W zależności od tego, w jaki sposób ogrzewa on wodę użytkową, urządzenia te można podzielić na dwufunkcyjne oraz jednofunkcyjne.

Kocioł dwufunkcyjny:

 

 

 

 

Ciepła woda użytkowa produkowana jest przepływowo w kotle bądź z zastosowaniem niewielkiego zbiornika. Jest to rozwiązanie odpowiadające potrzebom domowników przy niedużym zużyciu wody np. w małych mieszkaniach.

Kocioł jednofunkcyjny:

 

 

 

 

Ciepła woda użytkowa produkowana jest w zasobniku zainstalowanym przy kotle. Pojemność zasobnika dobierana jest odpowiednio do zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Jest to rozwiązanie dedykowane dla większych mieszkań i domów jednorodzinnych gdzie zużycie wody jest duże.

 

 

 

Zasobnik ciepłej wody użytkowej można z powodzeniem zastąpić pompą ciepła powietrzną do ciepłej wody użytkowej lub włączyć go do współpracy z kolektorami słonecznymi i w ten sposób cieszyć się tanim w eksploatacji systemem ogrzewania wody użytkowej przez cały rok.

GDZIE ZAINSTALOWAĆ KOCIOŁ KONDENSACYJNY?

Instalację kotła gazowego w domu jednorodzinnym najlepiej jest zlokalizować w osobnym pomieszczeniu kotłowni, bądź wydzielonym pomieszczeniu gospodarczym. Pomieszczenie takie musi posiadać odpowiednią kubaturę, wentylację, komin do odprowadzenia spalin, kanalizację do odprowadzenia kondensatu oraz doprowadzony gaz.

W przypadku, gdy nie posiadamy wydzielonej kotłowni np. w mieszkaniu, kocioł można zlokalizować w kuchni czy łazience. Pomieszczenie musi spełniać wymagania jak powyżej. Przy montażu urządzenia w łazienkach czy kuchniach należy zwrócić uwagę, aby uniemożliwić do minimum ryzyko zachlapywania urządzenia wodą. 

Odpowiemy na wszystkie twoje pytania

TEL. 514-514-561​

TEL. 734-500-034